Yaşam

Şevket Çoruh ve Diren Polatoğulları ‘Taksim’ oyunuyla sahnede

Baba Sahne yapımı Taksim’de Şevket Çoruh ve Diren Polatoğulları başrolde. Mart ayından itibaren Polatoğulları, Baba Sahne’deki “Taksim” performanslarıyla, turnelerde ise Çoruh seyircisiyle buluşacak.

Baba Sahne’nin İspanyol sineması “El Bar”dan uyarladığı, senaryosunu 2017’de Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın yazdığı “Taxim”in metin danışmanlığını Caner Güler ve Ozan İnanç yaptı. Emrah Eren’in yönetmen koltuğunda oturduğu Taksim’de Şevket Çoruh, Ozan İtimat, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Felicia Sağnak, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen rol alıyor. Dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel tarafından yapılan oyunun ses tasarımı ise Özgehan Özturan’a ait.

“Taxim” 3-4-5-6 Mart ve 17-18-19-20 Mart tarihlerinde Baba Sahne’de; 21 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde, 24 Mart’ta İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatro’da, 25-26 Mart’ta Bodrum Marmara Koleji AKM’de sahnelenecek.

Oyunun teması:

“Taksim Bistro’da yolları kesişen farklı hayatlar… On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelebilen ama bir arada yaşamanın imkansız olduğu bu insanların yolları ‘hayatta kalma kavşağında’ sınanırsa ne olur? ‘ diye bir anda belirir hak eder mi yaşama hakkı bölünebilir mi bütün sorun bu işte ‘Taksim’ sistemin baskıcı şeması ile bireysel bencillik ve önceliklerin kesiştiği Araf oyunudur. kara komedinin doruklarından ölümün kıyılarına inip çıkan…” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu